Ako ochladiť váš LED displej zo základnej príčiny

- Jul 28, 2018-

Letné teplo sa blíži. Maximálna vonkajšia teplota vo väčšine častí krajiny môže dosiahnuť nad 40 ° C. Teplota LED displeja bez chladiaceho systému môže byť až 70 ° C, čo je nepochybne životnosť a prevádzková stabilita výrobku. Je to obrovský test. Ako ochladiť váš LED displej zo základnej príčiny?

Vieme, že elektronické výrobky majú spoločnú podobu. Vezmite si príklad mobilných telefónov. Keď sa prevádzková teplota stane vysoká, pocit je zrejme horúci, spotreba energie bude rýchlejšia a budú sa vyskytnúť problémy ako kartový stroj a dokonca aj automatické vypnutie. LED displej nie je výnimkou. Ak je teplota vysoká, pravdepodobnosť výskytu problémov sa zvýši a tiež bude ovplyvnená stabilita a životnosť výrobku.

Väčšina používateľov znižuje teplotu telesa obrazovky prijatím opatrení, ako je pridanie ventilátora na odsávanie a pridanie klimatizácie, ale to tiež do určitej miery zvyšuje spotrebu energie. Prečo teda neznížime teplotu LED displeja zo zdroja?

Podľa zákona o zachovaní energie, ak celú energiu LED displeja nemožno použiť na osvetlenie, nadbytočná energia môže byť spotrebovaná iba teplom, čo zvýši teplotu obrazovky. S vývojom technológie môžu byť LED displeje ovládané len so spínacím napájaním 4,5V / 4V. Ak sa použije 5V spínaný zdroj napájania, prebytočný výkon sa prevedie len na tepelnú energiu, ktorá spôsobí plytvanie a zväčšenie obrazovky. teplotu.

Tuosheng optoelektronika vnútorné a vonkajšie produkty majú vedenie v spínači napájania 4,5V / 4V, čo nielen šetrí spotrebu energie, ale tiež účinne znižuje prevádzkovú teplotu LED displeja. Experimentálne údaje ukazujú, že teplota produktu s použitím 4,5 V je o 10% nižšia ako teplota produktu s použitím 5V; teplota produktu pri použití 4V je asi o 20% nižšia ako teplota produktu s použitím 5V. Za predpokladu, že teplota na obrazovke je 70 ° C, pomocou 4V spínaného zdroja môže byť teplota znížená na približne 56 ° C.

Nielen to, ale výhody používania spínacieho zdroja 4,5V / 4V sú veľa.

1. Jas produktu s použitím napájania 4,5 V / 4 V a napájacieho zdroja 5 V je v podstate rovnaký.

2. Použite napájanie 4,5V / 4V a použite výrobok 5V na načítanie

3. Použitie napájacieho zdroja 4,5 V ušetrí viac ako 10% výkonu jedného produktu v porovnaní s použitím napájania 5V;

Použitím 4V napájacieho zdroja môžete ušetriť viac ako 20% výkonu v jednom produkte v porovnaní s použitím napájania 5V;

4. 4V napájanie s fotoelektrickým snímačom Tuosheng DS-PWM IC, komplexné úspora energie 30%

5. 4V napájací zdroj s fotoelektrickým snímačom PWM-SS Tuosheng IC, komplexná úspora energie 35% -50%

Napájací zdroj 5 V spotrebováva energiu a zvyšuje teplotu na obrazovke, čo ovplyvňuje stabilitu produktu a životnosť. Mala by sa odstrániť. Tuosheng Optoelectronics aktívne reaguje na národné úsporu energie a zníženie emisií hovor, a tiež poskytuje užívateľom lepšie produkty. V / 4V spínanie napájania, dúfam, že celý priemysel a nás spoločne na podporu popularizácie 4.5V / 4V spínacie napájanie.