P20 mm farebný LED displej

P20 mm farebný LED displej

P20 mm UHD Malý pixelový rozteč s vonkajším LED displejom Rozstup 20 mm pixelov, 2500 pixelov na meter štvorcový, rozlíšenie modulov 16 × 16 pixelov a veľkosť modulov 320 × 320 mm. 20 mm pixel ihrisko LED displej je jedným z najhorúcejší predaj a populárne vonkajšie plné farebné LED displej v priebehu roka 2005-2014. Avšak, ...
Chat teraz

Podrobnosti o produkte

P20 mm UHD malý pixelový rozteč s vonkajším LED displejom

Rozstup 20 mm pixelov, 2500 pixelov na meter štvorcový, rozlíšenie modulov 16 × 16 pixelov, veľkosť modulov 320 × 320 mm. 20 mm pixel ihrisko LED displej je jedným z najhorúcejší predaj a populárne vonkajšie plné farebné LED displej v priebehu roka 2005-2014. Avšak od roku 2015 sa 20 mm pixelový rozstup LED zobrazuje dominantným postavením v podobe LED displeja s menším pixelovým rozstupom, ako LED 10mm, 8mm, 6mm, 5mm, 4mm, 3mm pixelový rozstup, vďaka technológii SMD, down SMD lampy, a väčšina zákazníkov, ako menšie a menšie pixel ihrisko LED displej.

P20609.jpg

P20611.jpg

P20732.jpg

P20729.jpg

P201220.jpg

Displej ERALED je rýchlo rastúci energeticky úsporný, vysoko technologický zelený produkt, ktorý sa dnes v dnešnej dobe stáva starými tradičnými produktmi. Môžete ignorovať existenciu LED displeja. Avšak LED displej vás nikdy nebude ignorovať! LED displej sa objavuje v každom rohu sveta a každou sekundu sa s nami dotýka. Žijeme a dotýkame sa LED displeja každú sekundu, dokonca ani nevieme, že sa nazýva "LED displej".

LED displej modernizuje náš život, naše mesto, naše mesto. Je to tak móda, že ak sa udrží dôležité udalosti bez LED displeja. Nazýva sa to "out", "failed" atď.

Každé centrum, ulica, obchod, škôl, kostol, okno bolo tiež nainštalované obrovský LED displej teraz!

LED displej je základným potrebným vybavením pre centrálnu televíznu stanicu každej krajiny. Dokonca aj každá malá mestská televízia má teraz obrovský LED displej!

LED displej je tiež základným potrebným vybavením pre každý dôležitý športový štadión. Bez ohľadu na NBA alebo svetový pohár LED displej je vždy nevyhnutným vybavením. Dokonca aj pre niektoré športy, ktoré by ste sa mohli postarať aj s LED displejom, napríklad: Badminton, Tenis, Futbal, Volejbal, Goalball, Softbal, Speedball, Hádzaná, Rugby, Aikido, Lyžovanie, Zápas, Lukostreľba, Šport, Tanec, Šerm, Rybolov, Golf, Grappling, Gymnastika, Hokej, Hurling, Judo, Závodné, Tenis, Trampolining, atď.

Dokonca viac a viac taxiových dosiek bolo teraz vybavených LED displejom!

Avšak čo je LED displej na konci?

Než budeme úplne vedieť, čo LED displej je, mali by sme vedieť najprv niektoré základné časti. Rovnako ako: Čo je LED, čo je LED pixel, čo je LED modul, čo je LED modul, čo je LED skriňa atď? LED displej je nové zobrazovacie médium, ktoré používa LED diódy na zobrazenie obsahu. Každý LED displej je zložený z určitého množstva LED skriniek v riadku a stĺpcoch, každá LED skrinka je zložená z určitého množstva modulov LED v riadku a stĺpcoch, každý LED modul je zložený z určitého množstva LED pixelov v riadku a stĺpcoch , každý LED pixel je zložený z určitého množstva LED žiaroviek, každá LED žiarovka je zložená z určitého množstva LED čipu.

Takže najzákladnejšia najmenšia jednotka LED displeja je LED čip alebo LED žiarovky. Takže začneme od samého začiatku: koncept LED, LED čipu a LED lampy:

1. Koncept alebo definícia LED čipu: LED čip je polovodič, ktorý dokáže premeniť elektrickú energiu na viditeľné svetlo. Chemická zlúčenina použitá v LED dióde určuje jej farbu, jas a účinnosť.

2. Koncept alebo definícia LED diód: LED je krátka pre 3 slová: dióda vyžarujúca svetlo

Podľa typu zapuzdrenia LED čipov, LED žiarovky majú niekoľko rôznych typov, ako napríklad:

SMD (zariadenie na pripevnenie na povrch), DIP (Dual in Line balík), bodová matica atď.

Všeobecne sa specking LED žiarovky prichádzajú v dvoch základných foriem: SMD a DIP.

SMD LED displej je stále viac a viac populárny, pretože výhody dokonalého: zmiešanie farieb schopnosť, žiadny farebný posun v extrémnych uhloch, oveľa širší pozorovací uhol v porovnaní s DIP. Dôležitým dôvodom, prečo je SMD viac populárne, je rozlíšenie LED displeja SMD oveľa vyššie ako displej LED DIP. Napríklad najmenší pixel pre DIP LED displej je 10 mm. Najmenší rozstup pixelov pre SMD LED displej je však 3,2 mm, čo znamená 9-násobné rozlíšenie vyššie ako zobrazenie LED DIP. LED diód SMD je navyše úspornejšie a cena je tiež nižšia ako LED displej DIP

Podľa SMD LED zapuzdrenej veľkosti, SMD LED môže byť klasifikovaný na niekoľko modelov, ako sú: 0606 SMD, 0808 SMD, 0909 SMD, 1010 SMD, 1515 SMD, 2020 SMD, 2121 SMD, 3528 SMD, 1921 SMD, 2525 SMD, 2727 SMD, 3535 SMD, 5050 SMD atď

SMD 1921, 2525, 2727, 3535, 5050 sa používa pre vonkajšie vodotesné modely, iné sa používajú pre vnútorné modely bez vodotesnosti.

Podľa SMD LED zapuzdrenej farby :, SMD LED môže byť klasifikovaná ako čierne LED žiarovky a biele LED diódy.

SMD čierne LED žiarovky:

8.jpg

SMD biele LED diódy:

9.jpg

Čierny SMD je o 50% nižší jas, ale je jasne viditeľný pri slnečnom svetle, pretože kontrastný pomer je vyšší, šedá je vyššia, ako vidíte z nižšie uvedeného 2 SMD bieleho LED displeja a skutočného porovnania SMD čierneho LED displeja pri slnečnom svetle stav. Pod obrázkom zobrazíte: ľavý biely SMD LED displej, vpravo je celkom čierny SMD LED displej:

1.png

2.png

Každá LED dióda SMD obsahuje červený, zelený a modrý LED čip, zatiaľ čo každá LED dióda s LED diódami obsahuje len jeden farebný LED čip buď čipu červenej farby LED, zelenej farby LED čipu alebo modrej LED čipu.

Dvojité LED žiarovky

5.jpg

Dvojité LED žiarovky používajú reflektorový pohár a balík epoxidových šošoviek s dvojitými nohami, preto sa nazýva DIP. Táto kombinácia, rovnako ako typ použitého čipu, hrá úlohu pri určovaní eliptického uhla pozorovania. Reflektorový pohár Dual In Line LED zaostrí svetlo vyžarované čipom do špecifickej oblasti zobrazenia.

DIP LED displej je veľmi populárny pred rokom 2015, 90% vonkajšieho plne farebného LED video displeja bolo vyrobené z DIP LED svietidiel. Avšak LED dióda SMD prebieha rýchlo po roku 2016. V dnešnej dobe je 95% plne farebného LED displeja vyrobený z SMD LED žiaroviek.

3. Koncepcia alebo definovanie LED pixelov: Pixel je skratka pre prvky obrázka, sú body svetla, ktoré svietia na písanie, slová, grafiku, animácie a obrazové obrázky. Jeden pixel sa môže skladať z jedinej LED svietidla, viacerých LED žiaroviek rovnakej farby alebo viacerých LED žiaroviek rôznych farieb. Sú to najmenšie prvky elektronického zobrazovacieho systému, ktoré môžu byť individuálne riadené a vypnuté alebo zapnuté pri rôznych úrovniach jasu. Pixel sa tiež nazýva bodka, je tiež najzákladnejšia a najmenšia jednotka rozlíšenia. Napríklad, keď hovoríme HD, UHD rozlíšenie: zvyčajne sa vzťahuje na to, koľko pixelov alebo bodiek na dĺžku a koľko pixelov alebo bodov vo výške. HD znamená, že rozlíšenie by malo mať dĺžku 1920 pixelov a výšku 1080 pixlov. UHD znamená, že rozlíšenie by malo mať dĺžku 3840 pixelov, výšku 2160 pixlov alebo dokonca 7680 pixelov, výšku 4320 pixelov. LED pixel je tiež základnou a najmenšou jednotkou modulu LED, pretože každý modul je zložený z určitého množstva LED bodov.

4. Koncepcia alebo definovanie rozstupu pixelov: rozstup pixelov znamená vzdialenosť medzi dvoma najbližšími susediacimi pixelmi v riadku a stĺpci. Napríklad, ak je vzdialenosť medzi 2 najbližšími susediacimi pixelmi v riadku a stĺpci 8 mm a 3 mm, nazývame tento model LED displeja: pixel pitch Indoor Rental LED displej. Pixel Pitch sa zvyčajne nazýva PH alebo P. Takže PH8mm sa rovná P8mm.

5. Koncepcia alebo definovanie LED modulu: LED modul je základnou jednotkou LED skrine, ktorá bola zložená z určitého množstva LED bodov.

6. Koncepcia alebo definovanie LED skrine: LED skrinka je základnou jednotkou LED displeja, ktorá bola zložená z určitého množstva LED modulov.

7. Koncept alebo definícia LED displeja: LED displej je konečný produkt, ktorý bol zložený z určitého množstva LED skriniek.

8. Koncepcia alebo definovanie modelov LED displejov: všetky modely produktov LED displejov sú zvyčajne klasifikované a definované rozstupom pixlov. Zobrazovacie produkty ERALED Rozlíšenie pixelov v rozmedzí od 1,2 mm do 20 mm pre vnútorné a vonkajšie LED displeje. Náš model vnútorného LED displeja: P1.25mm, P1.562mm, P1.667mm, P1.875mm, P1.923mm, P2.0mm, P2.5mm, P2.88mm, P2.98mm, P3mm, P3.91mm, P4mm , P4.81mm, P5mm, P5.95, P8mm, P6.25mm; Naše vonkajšie LED zoznam modelov zoznam: P3mm, P3.2mm, P3.338mm, P3.91mm, P4mm, P4.81mm, P5mm, P5.95, P8mm, P6.25mm, P6.8mm, P6.667mm, P8mm, P10mm , P10,68 mm, P12 mm, P18 mm, P20 mm.

Pixel pitch priamo koreluje vaše rozlíšenie displeja a optimálnu vzdialenosť pre sledovanie. Čím je rozstup pixelov menší, tým je vyššia hustota pixelov, tým väčšie je rozlíšenie, tým viac pixelov sa použije na vytvorenie obrazu na displeji, čím sa zlepší rozlíšenie a optimálna vzdialenosť pre sledovanie. Čo to znamená jednoduchšie a jednoduchšie? Čím je rozstup pixelov menší, tým bližšie môže divák stáť na displeji a stále má veľmi dobrú kvalitu obrazu.

Teoreticky povedané, čím menší je rozstup pixelov, tým lepšie. Avšak žijeme v realistickom svete, ktoré má mnoho obmedzení, najmä zdroje a peniaze. Menší LED displej s rozmermi pixelov má vždy lepšiu kvalitu obrazu, ale zároveň zvyšuje náklady, pretože čím je rozstup pixelov menší, tým vyššia je hustota pixelov, tým vyššia je potrebná množstvo LED diód. Každá LED žiarovka nie je tak drahá. Avšak ak je rozstup pixelov veľmi malý, ako rozstup 1,25 mm pixelov, každá štvorcová metrová LED plocha potrebuje 640000 LED svietidiel, čo je viac ako pol milióna LED svietidiel. Takže cena je tiež extrémne vysoká! Takže aj vnútorný LED displej s rozlíšením 1,25 mm pixelov a LED displej s rozlíšením 3,2 mm pixelov je najmenší LED displej s rozlíšením pixelov medzi všetkými modelmi. Avšak 98% zákazníkov si stále vyberá iný väčší LED displej s rozlíšením pixelov, aby zodpovedal ich dopytu a vyvážil ich čas návratnosti investícií. Napríklad pomocou vnútorného LED displeja s rozlíšením 1,875 - 8 mm a vonkajšieho LED displeja s rozostupom 3,91 - 10 mm. Ak máte menší rozstup pixelov, zvýšíte počet pixelov LED displeja. Čím viac pixelov LED na displeji, tým vyššie náklady. Môžete znížiť svoje náklady a stále máte fantastický displej tým, že idete s väčším rozstupom pixelov, ak vaše publikum nie je príliš blízko k vašej obrazovke. Ak je váš displej v priestore, kde sa vaše cieľové publikum blíži k obrazovke, napríklad v maloobchodnom prostredí nákupného centra, LED displej s rozlíšením 1,2-2,5 mm je pravdepodobne vhodnejší pre vaše potreby. Ak visíte displej vyššie a ďalej z cieľa, pri projekte, akým je napríklad signalizácia na letisku, môže byť pre vás najvýhodnejší LED displej 2,5-5 mm pixelov.

9. Koncept alebo definícia rozlíšenia LED displeja? Rozlíšenie displeja LED je definované tým, koľko pixelov alebo bodov na dĺžku a koľko pixelov alebo bodov vo výške na fyzickej ploche LED displeja. HD LED displej znamená, že rozlíšenie by malo mať dĺžku 1920 pixelov a výšku 1080 pixelov. UHD Rozlíšenie displeja LED znamená, že rozlíšenie by malo mať dĺžku 3840 pixelov, výšku 2160 pixlov alebo dokonca 7680 pixelov, výšku 4320 pixelov. Rozlíšenie je určené hlavne rozlíšením pixelov a veľkosťou LED displeja. Čím je rozstup pixelov menší, tým je rozlíšenie vyššie; čím väčšia je veľkosť displeja LED, tým vyššia je rozlíšenie. Existuje teda 2 spôsoby, ako zvýšiť rozlíšenie displeja LED: pomocou menšej technológie rozlíšenia pixelov alebo zvýšenia veľkosti displeja LED: Keď je LED zobrazenie rozlíšenia pixelov isté, potom zvýšenie veľkosti displeja LED na zvýšenie rozlíšenia; Keď je veľkosť displeja LED istá, potom pomocou menšej veľkosti pixelov v rozmeroch LED zobrazenia zvýšite rozlíšenie.

10. Koncepcia alebo definovanie vzdialeností sledovania: Zobrazenie vzdialeností sa vypočíta na základe typu zobrazenia a vzdialenosti od displeja. Každý displej bude mať minimálnu a maximálnu vzdialenosť, ktorá sa môže líšiť v závislosti od aplikácie a zamýšľaného použitia. Veľká postava bude mať dlhšiu sledovanú vzdialenosť, zatiaľ čo malá postava bude mať kratšiu pozorovanú vzdialenosť. ERALED používa 50 stôp na každý jeden palec charakteru vzdialenosti ako všeobecný referenčný bod. Rozmiestnenie znakov, tiež známe ako rozstup pixelov, sa bude meniť medzi aplikáciami v interiéri a exteriéri.

9.jpg

11. Koncepcia alebo definovanie uhla zobrazenia LED displeja: uhol pohľadu je uhol pohľadu, pri ktorom je nameraná intenzita svetla 50% jeho maximálnej hodnoty (vidieť zo strednej prednej strany). Meranie jasu alebo svietivosti sa vykonáva pomocou spektroadiometra. Spektrádiometri typicky merajú spektrálne žiarenie a spektrálne žiarenie, ktoré sa môžu použiť na výpočet svetelnosti (cd / m²). Pri výbere zobrazenia zvážte, kde sa bude inštalovať, a uhol, pod ktorým bude zobrazený displej. Kvalita obrázkov bude najlepšia v rámci zobrazovacieho uhla zobrazenia - kde sa má nachádzať vaše primárne určené publikum. Uhol čitateľnosti alebo pozorovací uhol zvyčajne prekročí optimálny uhol pohľadu v závislosti od okolností špecifických pre danú lokalitu a okolitých svetelných podmienok.

10.jpg

50.png

Na obrázku 1 je zobrazená intenzita (I) vzhľadom na uhol, kým 0 ° je kolmá na svetelný zdroj alebo LED. Podľa definície je pozorovací uhol definovaný ako uhol, v ktorom je nameraná intenzita svetla 50% jeho maximálnej hodnoty, ako je to na červenej čiare na obrázku 1. Pre túto LED, ktorá je typická aj pre ostatné LED žiarovky SMD, uhol pohľadu 50% jas je 60 °.

Keďže LED diódy SMD majú symetrické rozloženie, uhol pohľadu je 60 ° vo všetkých smeroch, horizontálne i vertikálne. To znamená, že skutočný uhol pohľadu LED môže byť špecifikovaný ako 120 ° horizontálne a 120 ° vertikálne.

Zatiaľ sme hovorili o intenzite LED (alebo žiarivosti) jednej LED, ktorá sa meria v kandelári (cd), zatiaľ čo LED displej je rad LED svietidiel a jas je meraný v kandelách na meter štvorcový cd / m² alebo NIT , Je to hodnota vždy uvedená v špecifikáciách výrobku meraná kolmo na povrch displeja a LED diódy.

OTÁZKA Prečo niektoré špecifikácie produktov uvádzajú uhol pohľadu 140 ° alebo dokonca 160 °, zatiaľ čo fyzické charakteristiky LED nepresahujú 120 °?

Toto všetko sa týka merania jasu vzhľadom na displej a spôsob merania.

51.png

Aby sme určili uhol pohľadu, musíme dodržať definíciu. Uhol vzhľadom na displej, ktorého svetelnosť je 50% maximálne kolmo na displej.

Meranie jasu alebo svietivosti sa vykonáva pomocou spektroadiometra. Spektrádiometri typicky merajú spektrálne žiarenie a spektrálne žiarenie, ktoré sa môžu použiť na výpočet svetelnosti (cd / m²).

Najskôr sa meria maximálny jas v súlade s obrázkom 2, ktorý je kolmý na povrch displeja. To predstavuje 100% jas.

Potom sa spektroadiometer pohybuje kruhovo (alebo sa otáča displej), aby sa umožnilo podobné meranie vzhľadom na zobrazovací povrch.

52.png

Podľa špecifikácie LED sa očakáva, že 50% jas je meraný v relatívnom uhle 60 °, ako je to na obrázku 3.

Bohužiaľ, nie je to tak. Pozrite sa pozorne, zatiaľ čo na obrázku 2 sú v meraní pokryté len 4 LED diódy, na obrázku 3 8 LED diódy sú pokryté meraním. Výsledkom je takmer rovnaká svietivosť (8 LED žiaroviek pri 50% jasnosti je identické so 4 LED svietidlami pri 100% jasnosti). Relatívny uhol prekračuje 60 ° a hodnoty dosahujúce 70 ° alebo dokonca 80 ° sa dosiahnu pred dosiahnutím 50% jasu. Preto sa niekedy uvádzajú uhly 140 ° alebo 160 ° pre 50% hodnoty jasu.

To je však nesprávne. Fyzicky by ste nemali zvyšovať počet LED žiaroviek (alebo povrchov), ktoré sa zúčastňujú merania. Inými slovami, musíte vylúčiť vedľajší účinok rastúceho zobrazovacieho povrchu, ktorý je vystavený meraniu.

53.png

Obrázok 4: Smerová svietivosť povrchu vychádzajúceho zo základného svetla (zdroj: INTEC)

11.jpg

12.jpg

Kde:

1.jpg jas (luminance) (cd / m² alebo nit)

2.jpg Svetelná intenzita (cd)

3.jpg Účinný povrch (m²)

4.jpg Plocha (m²)

5.jpg Viewin

Príklad:

Pre zobrazenie s maximálnym jasom 2000 Nits je maximálny jas pod uhlom pozorovania 60 ° (meraný na 1m² zobrazovacej ploche):

uhol g (°)

6.jpg

Vyššie uvedené znamená, že 50% prahu jasu na úrovni zobrazenia nikdy neprekročí individuálnu špecifikáciu LED 60 °.

Odrazené na príklade LED displeja vyššie:

Predpokladajme, že každá LED vyžaruje 2cd. Prvé meranie ukazuje 8cd (100% 4x2cd). Druhé meranie ukazuje aj 8cd (50% 8x2cd). Opravený jas by však mal byť 4cd (50% z 8x2cd x cos 60 °). To zodpovedá aj vyššie uvedenej teórii.

10.png

Obrázok 5 zobrazuje meraný aj korigovaný jas pod uhlom pozorovania pomocou spektroadiometra. V praxi, ak používate spektroadiometer, medzi 0 ° a 60 °, jas môže dokonca prekročiť počiatočnú hodnotu, ak neuplatníte korekciu cos q.

INÝ UHOL Alternatívne je na určenie 50% uhla jasu lepšie použiť merací proces, ktorý vylučuje vedľajší účinok zvyšujúcej sa zobrazovacej plochy vystavenej meraniu od začiatku.

To sa dá dosiahnuť skôr meraním jasu ako svietivosti. Luminancia sa meria luxom pomocou luxomeru. Napriek tomu, že meraná absolútna hodnota nemá žiadny skutočný význam, môžete považovať hodnotu, ktorá je podobná obrázku 2, za 100%. Ak znova zväčšíte uhol tak, že opäť dosiahnete túto kružnicu, až kým nedosiahnete 50% pôvodnej hodnoty, ako je to na obrázku 3, nájdete správny uhol, pri ktorom je jas znížený na 50%. To zodpovedá 60 ° podľa pôvodnej špecifikácie LED. Táto alternatívna metóda úplne vylučuje povrchovú zložku alebo cos q v meraní spektroadiometra.

Vplyv modulu klobúk masky alebo Louvers Všetky uvedené skutočnosti nezohľadňujú žiadne vedľajšie účinky shadier, masiek alebo iných parametrov predného povrchu, ktoré ovplyvňujú uhol pohľadu. Pre vnútorné LED displeje, bez klobúkov na moduly alebo pre žalúzie ovplyvňujúce uhly pozorovania, je všetko vyššie uvedené 100% použiteľné.

Pre vonkajšie displeje je potrebné vziať do úvahy niektoré bočné poznámky. Zatiaľ čo vyššie je vo všeobecnosti pravda, vertikálny pozorovací uhol je vo veľkej miere ovplyvnený vzhľadom modulového klobúka na masku alebo mriežok, masiek a dodatočnej ochrany proti vode. Klobúk na masku alebo zosilňovače je potrebné zvýšiť kontrast, zabrániť priamemu slnečnému žiareniu dostať sa z LED, čo znižuje svetlo vyžarované LED, čím sa obrazovka úplne vymyje. Čím dlhšie je žalúzia, tým lepší je kontrast, ale čím skôr bude svetlo prerušené a vertikálny pozorovací uhol hore aj dole. V závislosti od dĺžky žalúzie to môže mať vplyv na vertikálny uhol pohľadu. To spôsobí náhlu pokles jasu. Typicky je to asymetrické, pretože zvyčajne konštrukcia žalúzie umožňuje väčší uhol pohľadu nadol a potom hore.

11.png

Účinok klobúka modulovej masky alebo žaluzií, určite pre vonkajšie displeje, by sa mal odraziť v špecifikácii, aj keď sa zdá, že to je záporné z dôvodu menšieho uhla pohľadu na prvý pohľad, je to skutočne výhoda, keď zvážite aplikáciu. 50% jasnosť vo väčšine prípadov nemá vôbec žiadny skutočný význam, ale zvýšenie kontrastu je však rozhodujúce pre väčšinu inštalácií.

COLOR SHIFT Rozprávanie o relevantnosti, čo sa týka posunu farieb? Stále sa musíme stretnúť s prvým inzerentom alebo značkou, ktorá uprednostňuje 50% jasu nad farebným posunom pod uhlom zhliadnutia, hoci dokumenty o ponuke niekedy uvádzajú iné spôsoby, môže jasnosť ovplyvniť šírenie reklamy alebo zobrazenia značky v extrémnych uhloch pozorovania, spôsobí zmenu farby značky na niečo nepoznateľné.

Odfarbenie sa stáva, keď sú LED diódy (čiastočne) zablokované z rôznych dôvodov. Môže ísť o maskovací klobúk na modul alebo o žalúzie, shadery, masky alebo priľahlé LED diódy. Obmedzenia zorného uhla sú zvyčajne širšie pre presun farieb, potom pre 50% jas, ale pre inzerentov a značky.

ZÁVER Na záver možno konštatovať, že strata jasu pod uhlom pozorovania začína radiačnou charakteristikou jednotlivých LED diód.

Vo väčšine prípadov majú vyžarovacie charakteristiky LED žiariviek 50% úroveň jasu asi 60 °.

Jas displejov vytvorených z LED diód nemôže fyzicky prekročiť radiačné charakteristiky jednotlivých LED diód.

V mnohých prípadoch výrobcovia / distribútori manipulujú s metódou merania tak, aby vylepšili 50% uhla pohľadu na svetlo z komerčných / marketingových dôvodov, čo je skutočne zavádzajúce.

Správne meranie jasu by sa malo korigovať pomocou cos q, aby sa vylúčil účinok zvyšujúceho sa povrchu alebo viac LED žiaroviek, ktoré ovplyvňujú meranie. Alternatívne môže byť použitá metóda merania, ktorá nie je ovplyvnená zvýšeným povrchom alebo množstvom LED žiaroviek podrobených meraniu.

Ako vypočítať jas displeja LED?

LED displej sa teraz stáva veľmi populárnym produktom pre vonkajšiu reklamu, akcie, výstavy atď., A existuje veľa ľudí, ktorí nevedia, ako vypočítať jas, tu uveďte podrobné informácie pre výpočet. Vezmime si napríklad P12mm vonkajšie 1R1G1B DIP346, napríklad celkový počet pixelov je 6944 / m2 a skenovací modul 1/2.

A pred výpočtom potrebujeme poznať jas každej LED diódy, ktorú môžeme dodávať v balíčkových spoločnostiach, napríklad nasledujúci zoznam:


farba

červená

zelená

Modrá

Pôvodný jas

1000 mcd

2100 mcd

400 mcd

pomer

30%

60%

10%

Všetko s 10%

1000/3 = 333 mcd

2100/6 = 350 mcd

400/1 = 400 mcd


P12mm LED displej s 1R1G1B, takže pôvodný jas pre každý pixel je:

1x1000mcd + 1x2100mcd + 1x400mcd = 3500mcd = 3.5cd

Ale pôvodný jas nie je s R: G: B = 3: 6: 1, takže nie je v rovnováhe bielej. A teraz potrebujeme nastaviť jas LED s pomerom 3: 6: 1, tento pomer znamená: červená vezme 30% celkovej jasnosti, modrá vezme 60% a modrá vezme 10%.


farba

červená

zelená

Modrá

Všetko s 10%

1000/3 = 333 mcd

2100/6 = 350 mcd

400/1 = 400 mcd

Upravte jas

10% = 333 mcd

10% = 333 mcd

10% = 333 mcd

Vyváženie bielej

30% = 1000 mcd

60% = 2000 mcd

10% = 333 mcd

Jas jasov

Celkový počet pixelov: 1000 + 2000 + 333 = 3333mcd = 3.333cd

M2 jasu

Jeden metrový meter celkom: 3 333 × 6944 = 23144cd

1/2 skenovanie

23144/2 = 11572cd / m2

20% straty

11572 x 80% = 9257.6cd / m2


Takže vypočítame na základe červeného jasu a rezu zelenej a modrej farby a spĺňame pomer: R: G: B = 3: 6: 1. Jeden pixel jas je: 3.333cd, pre P12mm s 6944 pixelov každý meter štvorcový, takže jas je 23144 / m2, tiež pre P12mm LED obrazovky, keď v 1/2 skenovanie, jas je tiež 1/2, že 11572cd / m2, čo je len teoretická hodnota, pri použití sa stratí približne o 20%, takže konečný jas je 9257,6 cd / m2 alebo 9257,6 nit.

Takže sa vám podarilo konečne vypočítať jas?

S cieľom zabezpečiť kvalitu, trvanlivosť a výkonnosť našich LED displejov, spoločnosť ERALED vytvorila najkomplexnejšie testovacie systémy v laboratóriu, ktoré našim inžinierom poskytujú veľmi potrebné údaje. Výrobky ERALED testujeme prísnejším spôsobom než ktorýkoľvek iný výrobca. V skutočnosti, niektoré z našich laboratórnych testovacích zariadení sú podobné tým, ktoré používa automobilový a letecký priemysel.

ERALED vonkajšie LED displej prešiel StormTest, najprísnejšou skúškou v priemysle LED displejov

40 (001) .jpg

Simulátor životného prostredia

Pred uvoľnením produktu spoločnosť ERALED dodáva produkty prostredníctvom rôznych stresových testov. Naši laboratórni technici umiestnia celé video panely cez masívnu environmentálnu komoru s objemom 4500 kubických stôp (Solar Thermal Simulation Area: 22 'L x 11' H), aby simulovali extrémne klimatické podmienky, ako napríklad:

• pálením tepla (74 ° C, 165 ° F)

• Zmrazenie za studena (-34 ° C, -29 ° F)

• Vlhkosť (15% až 90% relatívnej vlhkosti)

41.jpg

Komora teploty / vlhkosti

Teplotná / vlhkostná komora simuluje horšie podmienky na testovanie citlivosti komponentov na zmeny vlhkosti, korózie a elektrických vlastností. To zaručuje, že komponenty produktu sú rovnako odolné ako ich displeje, tým, že:

• Prechody komory (5 ° C / min, 9 ° F / min)

• Testovanie vlhkosti (10% RH až 98% RV)

42.jpg

Tepelná šoková komora

Táto komora zaisťuje trvanlivosť výrobku vykonaním skúšok bez elektrického prúdu. Za menej ako päť sekúnd sa výrobky prenášajú medzi horúcim a studeným oddelením.

43.jpg

Testovanie vysokej rýchlosti života (HALT)

Aby sa určili limity funkčnosti výrobku, komora HALT kombinuje environmentálne premenné, ako sú teplotné šoky a vibrácie, na produkty stresu až do bodu poruchy.

44.jpg

Komora na testovanie postrekom

Ak chcete skontrolovať, do akej miery kryty chránia súčasti, táto komora vymaže časti s vysokotlakovými vodnými tryskami, aby sa zabezpečila účinnosť proti vlhkosti.

45.jpg

Soľná hmla komora

Na meranie schopnosti komponentu odolávať korozívnym účinkom slaného pobrežného vzduchu táto komora trestá výrobky ERALED 5% solným roztokom pri 35 ° C (95 ° F).

46.jpg

Ako chrániť LED displej v horúcom počasí?

Dobrý odvod tepla je veľmi dôležitý pre životnosť LED displeja. Pre LED displej, najmä vonkajší LED displej. Niektoré krajiny, teploty až 38 °, niekedy vonkajšie 50 °. Ako sa vyhnúť vysokej teplote ovplyvniť LED zobrazenie bežnej práce? Tu je niekoľko návrhov.

Prvý: vynikajúci materiál

LED displej sa skladá z masky, dosky plošných spojov, panvice, pre požiarnu ochranu proti vlhkosti LED displej použitie vodotesné lepidlo je tiež dôležitou súčasťou LED displeja. Všetci prijímajú masky a panvicu prostredníctvom overenia kvality, ktoré má funkciu materiálov so sklenými vláknami, ktoré zabraňujú ohňu PC. Doska s plošnými spojmi je čierna antikorózna farba, zabraňuje poveternostným vplyvom a korózii atď.

Po druhé: vyriešiť problém odvodu tepla

Obrazovka s LED displejom je väčšia, čím väčšie je využitie elektriny, tepla, tým je jasnejšia. V kombinácii s násilným letným slnečným svitom je náročný stupeň spôsobený vysokým teplotným rozptýlením tepla. Na vyriešenie problému rozptýlenia tepla, dizajnu vzhľadu LED displeja a vnútorného nastavenia štruktúry duté vyhotovenie, dosky s vysokou hustotou a vysokou presnosťou dizajnu. Vnútorné makro prázdne prevedenie, nevyrábajú 10 bodov, nespôsobujú elektrický systém. Bez ventilátora znižuje zaťaženie okruhu LED, kombinované vnútorné a vonkajšie, aby sa dosiahol účinný účinok rozptylu tepla.

Po tretie: špecifikácia inštalácie

LED displej patrí k vysoko výkonným elektrickým spotrebičom, ktoré sú náchylné na skrat. Ale naozaj kvalifikovaný LED displej z drôtu na štruktúru javu skratu. Počas inštalácie môže však malá neopatrnosť a nedbanlivosť spôsobiť nečakané nebezpečenstvo. Aby ste zaistili bezpečnosť, potrebujete výrobcu v inštalačnej príručke a uistite sa, že pripojenie k katóde na zabezpečenie pevného pripojenia obvodu súčasne odstraňuje horľavé obklopujúce LED displej. A pravidelne usporiadané na testovanie LED displeja, profesionálneho a technického personálu.


Hot Tags: p20mm plne farebný LED displej, Čína, výrobcovia, dodávatelia, továreň, cena

Vyšetrovanie

Tiež sa vám môže páčiť