Futbalový obvodový LED displej

Futbalový obvodový displej s LED displejom Humanistická, športovo chránená futbalová perimetrová LED displej je jedným z najvyšších aplikácií našich produktov, ktorý sa široko využíva pre rôzne futbalové zápasy. ERALED Futbalový obvodový LED displej je k dispozícii aj v pevnej a prenájmovej aplikácii a ...
Chat teraz

Podrobnosti o produkte

Futbalový obvodový LED displej

Humanistické, športovo chránené Futbalové perimeter LED displej je jedným z najkrajších aplikácií našich produktov, ktoré sa široko používajú pre rôzne futbalové zápasy. ERALED Football Perimeter LED displej je k dispozícii aj v pevnej a prenájmovej aplikácii a realizuje multifunkčný multifunkčný účel.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Futbalový obvodový LED displej je zvyčajne veľmi dlhý a krátky. Najbežnejšia dĺžka veľkého LED displeja Football Perimeter je 100-300 metrov v závislosti od veľkosti športového štadióna, zatiaľ čo najtypickejšia výška je viac-menej 0,8meter-1,28meter. K dispozícii je rozstup pixelov 10 mm, 8 mm, 6,67 mm, 6 mm, 5 mm, 4 mm a 3 mm v závislosti od požiadavky na rozlíšenie. Najpredávanejší model Future Perimeter LED displej je energeticky úsporný P10mm s 1/2 snímacou metódou, s vysokou frekvenciou chodu IC, s vysokým jasom zlatých káblov s LED svetlom, mäkkým vrchným krytom a mäkkou maskou na ochranu prehrávača, nastaviteľnými montážnymi ramenami na nastavenie uhla vizuálny uhol, vodotesná PLC rozvodná sieť, systém duálneho napájania a zálohovania dát atď. Medzi starými konvenčnými P12mm, P16mm a P20mm sa postupne odstraňujú z trhu, pretože zákazník potrebuje vyššie a vyššie rozlíšenie na zlepšenie kvality obrazu. Ďalej musí byť LED displej pre futbalový obvod schopný použiť ako nájazdový LED displej alebo pevný inštalačný LED displej, aby vytvoril viac reklamných alebo prenášajúcich výnosov, pretože pre veľa športových štadiónov je len málo športov

Každý rok. Čo znamená, že LED displej Futur Perimeter sa používa na štadióne len veľmi obmedzene, čo môže byť menej ako 10-20 dní za rok. Takže v čase, keď neexistuje žiadna športová udalosť, LED displej športového štadióna by mal byť tiež schopný používať ako pohyblivé prenájmy, pevné inštalačné použitie atď.

Pri porovnaní s inými produktmi je LED displej dlhodobou investíciou, pričom objem investícií je oveľa väčší ako ostatné produkty. Ak je váš smer správny, dostanete z tejto investície veľa. Ak nie je správny smer, potom bude aj veľa problémov a bolesti hlavy:

Ak chcete maximalizovať svoju investíciu na LED displeji Futur Perimeter, skutočne stojí za to vybaviť prenájom pohyblivého vybavenia a vybrať si menší model pixelov, ako je 4mm, 5mm, 6mm, 8mm, 10mm pixel pitch Football Perimeter LED displej. Potom po športovej udalosti môžete použiť náš LED displej pre futbalový obvod ako nájomný displej alebo pre iný účel. Týmto spôsobom získate vyššie výnosy a čas návratnosti návratnosti investícií bude čo najkratší. Vaša prezieravá investícia bude preukázaná ako múdre vo veľmi krátkom čase po použití športovej udalosti!

Navyše, náš futbalový perimeter LED displej má tiež výhodu Ultra štíhly a ľahký, ktorý je o 50% tenší, o 40% ľahší ako bežná železná skrinka, o 20% ľahší ako bežná hliníková skrinka, čo určite ušetrí náklady na zostavenie demontáže a prepravy; Rukoväť odnímateľného a mäkkého vankúša chráni ľudí pred poranením; Jednoduchá a bezúdržbová údržba atď .:

Každodenné tisíce športových hier (napr. Futbalová hra, basketbalová hra, baseballová hra, softballová hra, hokejová hra, futbalová hra, tenisová hra, kolotočová hra, volejbalová hra, zápasová hra, curlingová hra, motorová športová hra, hra, hra Pari-mutuel, hra Rodeo, hra Squash, hra Natatorium atď.) sa hrajú po celom svete. ERALED je najlepší výrobca, ktorý prináša dokonalý zážitok z herného dňa fanúšikom športových hier všade. Naša široká škála LED displeja na futbalovom okraji zobrazuje detaily jasne, zatiaľ čo LED displej Football Perimeter prináša život k životu a dáva fanúšikom informácie a zábavu, o ktoré sa tešia.

Kombinácia športovej a komerčnej reklamy sa dá vysledovať až do konca 19. storočia. Reklamné médiá sa vyvíjajú od športovcov až po LED displej Football Perimeter. Futbalový obvod LED displej ako špecifické reklamné médium sa zvyčajne používa na obrovských telocvičniach, ako napríklad futbalový štadión, basketbalový štadión, štadión baseballu, štadión Softball, hokejový štadión, futbalový štadión atď., Kde je plná masového publika. Takže, aby ste umiestnili LED perimeter LED displej, je to nákladovo efektívne. Porovnanie s tradičnou reklamou. Médiá, futbalové perimeter LED displej je oveľa atraktívnejší a môže vykazovať oveľa viac informácií o reklame a môže to byť cyklické využitie, čo z neho robí absolútnu prvú voľbu pre športových sponzorov.

Dual Data & Power horúci záložný systém zlepšujúci stabilitu:

Dvojité dáta a výkonný záložný systém, aby sa zabránilo akýmkoľvek rizikám spojeným s komunikáciou počas hry. zabezpečenie bezpečnejšej a stabilnejšej práce. Prijať dvojitú zálohovanú konštrukciu dátových a napájacích systémov, keď sa prúd s dátami a systémom rozbije, záložné údaje a systém napájania začnú automaticky zaisťovať stabilné fungovanie obrazovky, spoľahlivé a bezstarostné;

Široká aplikácia a krátka návratnosť investícií:

S jednoduchou inštaláciou, pohodlnými funkciami správy a údržby, obvod ERALED šetrí inzerentom oveľa viac nákladov; "Ľudovo orientovaný dizajn" môže chrániť hráčov pri 360 °. Je všeobecne akceptovaný v mnohých udalostiach na svetovej úrovni, ako je futbalový zápas, basketbalový zápas, baseballový zápas, zápas Softball, hokejový zápas, futbalový zápas, tenisový zápas, track zápas, volejbalový zápas, zápas zápas, Curling zápas, motoristický zápas, kriket zápas, lakrosový zápas, zápas Pari-mutuel, zápas Rodeo, zápas Squash, zápas Natatorium atď. Okrem toho, ERALED obvodový LED displej je k dispozícii aj v pevnej a nájomnej inštalácii a realizuje väčšinu multifunkčných viacúčelových účelov.

ERALED Football Perimeter LED displej zobrazuje nepretržité reklamné správy na LED displeji Football Perimeter po celom obvode športového štadióna. Naša futbalová perimetrická LED displej pre futbal, basketbalové štadióny sú vhodné na inštaláciu a demontáž. Vďaka externým signálnym a napájacím zásuvkám náš LED displej Football Perimeter tiež obsahuje blokovacie systémy.

Bez nehôd:

Predná plocha chráni športovcov pred zraneniami; Vrchná časť so špeciálnym ochranným krytom Soft Cushion Design: špeciálny dizajn mäkkého vankúša, aj pri vonkajšom útoku, môže chrániť bezpečnosť prehrávača. Úhlová konfigurácia LED s nakloneným systémom nohy pre viacnásobné inštalačné scenáre, čo dokazuje perfektnú rovnováhu medzi divákmi a vysielacími kamerami. Viacnásobné použitie ako obvodový systém, tak aj komerčný displej pri stohovaní.

S vysokým rozlíšením:

Vysoké rozlíšenie s dokonalým zobrazovacím výkonom, nová generácia technológie UHD LED displeja, rozteč pixelov je 3 mm, čo je svetovo najmenší vonkajší vodotesný svetelný displej s LED displejom.

EMC, TUV-EMC schválenie:

Úplne spĺňa požiadavky štandardu UEFA, certifikát TUV-EMC, široko používaný v jednej z piatich najlepších svetových futbalových lig

Vysoký kontrast, vysoká frekvencia a vysoká farebná kapacita:

Štadiónový LED displej potrebuje veľmi vysokú frekvenciu, pretože pomer kontrastu 4800: 1 je veľmi vysoký, aby sme zaistili živý obraz nášho systému LED displejov. 4800HZ Vysoká frekvencia - veľmi vysoká úroveň na zabezpečenie nepretržitej reklám videa a ideálne pre vysielanie naživo.

16 bitov, kapacita 281 biliónov farieb Kapacita - veľmi vysoká úroveň šedej pre vytvorenie živého živého obrazu. Štatistická vzdialenosť štatistického LED displeja je zvyčajne oveľa kratšia ako veľký pevný trvalý inštalačný LED displej. Takže jediný spôsob, ako zlepšiť sledovanú vzdialenosť a kvalitu videa, je zlepšenie rozlíšenia štandardu LED displeja, zmluva, frekvencia a stupeň šedej.

60% Úspora energie:

Šetrenie energie Štadión LED displej používa menej elektriny, menej ropy, menej peňazí, menej prevádzkových poplatkov a vyšší zisk, kratšiu dobu návratnosti investícií. Úspora energie znamená aj nízku spotrebu elektrickej energie, nízku tvorbu tepla, oveľa dlhšiu životnosť, dlhú životnosť s vysokým jasom a pixely s nízkym výpadkom.

LED čip prvej triedy:

Dodávané Nichia LED ďalšej generácie z Japonska, CREE LED z USA, Nationstar LED z Číny najlepšie LED Stock Listed Company pre zabezpečenie vysokého jasu, jednotných farieb a dlhej životnosti nášho LED displeja.

Rezanie za slnečného svetla Dlhodobo vysoký kalibrovaný jas a jas:

9000 úrovní jasu vytvára jediné pravé riešenie, ktoré je viditeľné pre denné svetlo, čím zabezpečuje čistú kvalitu obrazu, a to aj pri priamom slnečnom svetle, ktoré zaisťuje, že vás priláka viac divákov, aby získali krátku investíciu do investícií LED displeja. Vďaka vysokému jasu, širokým uhlom pozorovania a ohromujúcej kvalite obrazu je aplikácia Football Perimeter LED displej špeciálne navrhnutá pre výnimočný výkon vo veľkých športových arénach. Extrémna životnosť a nové bezpečnostné prvky umožňujú zobrazenie LED displeja Football Perimeter LED na najznámejších športových arénach na celom svete. Tento najmodernejší LED displej Futbalového obvodu sa tiež môže pochváliť modulárnym, ľahkým dizajnom s nastaviteľným stojanom, ktorý je ešte flexibilnejší.

Jednoduchá inštalácia, prevádzka, servis a ľahko prenosné:

Špeciálny rýchly zámok zaručuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu, potrebuje iba 20 sekúnd na dokončenie inštalácie jednej skrinky. Jednoduché a jednoduché inštalačné rozhranie a užívateľsky prívetivý softvér na zaistenie užívateľsky prívetivého rozhrania systému LED displeja. Ľahko prenosný zobrazovací systém s rýchlym a jednoduchým nastavením;

Vysoká presnosť:

Bezšvíkové spájanie po CNC spracovaní Compact, vysoko presná skrinka na tlakové liatie dosahuje vysokú rovinnosť a bezproblémové prispôsobenie celého displeja.

Nastaviteľný uhol skrine:

0-30 ° Nastaviteľný uhol skrinky, aby sa zabezpečilo čo najširšie zobrazenie televíznych kamier a divákov živého publika.

1 (001) .jpg

2 (001) .jpg

3 (001) .jpg

4 (001) .jpg

5 (001) .jpg

6 (001) .jpg

7 (001) .jpg

Iné Jedinečné vzory:

Rýchle chladenie: vynikajúci výkon pri odvádzaní tepla na ochranu obvodu modulu

Anti-interferencia: Špeciálna funkcia proti elektromagnetickému rušeniu

Vysoká stabilita a spoľahlivosť predlžujú životnosť LED displeja.

Anti-kolízny lúč a dizajn mäkkej mriežky chráni športovcov pred nárazom

Unikátny dizajn základne, účinne zabraňuje akumulácii vody na displeji

Extra široký uhol pohľadu 160 ° pre výnimočnú kvalitu obrazu za každých okolností.

Nezávislá štruktúra podpory na zemi, stabilnejšia, ako si myslíte: Nastaviteľná nezávislá podpora zemského povrchu, dokonca aj vonkajším útokom, stále nie je problém.

Zadná obsluha za 30 sekúnd, rýchlejšia a pohodlnejšia: jednoduché a jednoduché prebieha iba 30 sekúnd, kým sa uskutoční jeden modul zo zadnej strany.

Modulárny dizajn, jednoduchá údržba: Modulárna konštrukcia modulu a rámčeka skrine zjednodušuje komplexné zapojenie, zabezpečuje rýchlu údržbu a prebieha veľmi rýchlo jeden modul.

Silná stabilita a spoľahlivosť

Presná kalibrácia presnosti

Vysoká úroveň ochrany

Super Slim: 30% tenší ako bežná hliníková skrinka

Veľmi ľahká váha: o 40% ľahšia ako bežná hliníková skrinka


Futbalový obvodový LED displej Technické parametre

Model

Pixel Pitch (mm)

Typ zapuzdrenia LED lampy

Metóda skenovania (1 / X)

Hustota pixelov
: Pixely / ㎡

Modul Celkové rozlíšenie (L × H) (jednotka: pixel)

Modul Celkový rozmer (L × H) (jednotka: mm)

Skriňa Celková rozmer (L × H) (jednotka: mm)

Čerstvá frekvencia (hz)

Jas: nitov

Spotreba energie
: / ㎡

vonkajšie

3.34

1921

24

89641

96 x 48

320 x 160

960 × 960

3840

5000

700

vonkajšie

4

1921

8

62500

64 × 32

256 x 128

1024 × 768

3840

6000

700

vonkajšie

4

1921

10

62500

80 x 40

320 x 160

960 × 960

3840

4500

650

vonkajšie

5

2727

8

40000

64 × 32

320 x 160

960 × 960

3840

6000

650

vonkajšie

6

3535

8

27777

32 × 32

192 x 192

960 × 960

3840

6000

650

vonkajšie

6

2727

8

27777

32 × 32

192 x 192

960 × 960

3840

6000

650

vonkajšie

6,67

3535

6

22497

48 x 24

320 x 160

960 × 960

3840

5000

650

vonkajšie

8

3535

4

15625

32 x 16

256 x 128

1024 × 768

3840

6000

650

vonkajšie

8

3535

5

15625

40 x 20

320 x 160

960 × 960

3840

4500

600

vonkajšie

10

3535

2

10000

32 x 16

320 x 160

960 × 960

3840

6500

700

vonkajšie

10

3535

4

10000

32 x 16

320 x 160

960 × 960

3840

4000

500

Aké značky LED svietidiel si môžete vybrať pri kúpe LED displeja


LED diódy sú určite najdôležitejšie kritériá kvality, pokiaľ ide o LED video displeje. Určujú kvalitu obrazu displeja a sú rozhodujúce pri určovaní, ako sa kvalita obrazu zachováva v priebehu času. Kvalitatívne charakteristiky LED diód sú veľmi rozmanité a tu platí aj maxima: najdrahšia voľba nie je vždy najlepšou voľbou. Ak chcete vyzdvihnúť príklad z automobilového priemyslu: Ste si istí, že budete môcť spontánne vyberať množstvo luxusných sedanov, hoci vo všeobecnosti ich nemusíte brať pri výbere nového vozidla. Cena a účel zohrávajú hlavnú úlohu pri rozhodovaní, ktorý model si vyberiete. A takisto, luxusné sedany sa líšia mnohými spôsobmi, aj keď často spĺňajú najvyššie štandardy kvality.

Kvalita LED je určená predovšetkým používaným čipom. Určuje životnosť LED a spôsob zmeny priebehu svetelnej signalizácie LED. Výrobcovia LED čipu primátora sú:

· Nichia (Japonsko)

· Cree (USA)

· AXT (USA)

· Epistar (Taiwan)

· Silan (Čína)

Prevládajúcim názorom na dnešnom trhu je to, že diódy vyrobené spoločnosťou Nichia sú najlepšie pre použitie v LED displejoch. Sú však aj nepopierateľne najdrahšie LED na trhu s veľkou rezervou. Cena LED sa v priemere pohybuje od menej ako jedného centu na diódu LED až po 15 centov a viac, v závislosti od typu LED (LED diódy RGB s tromi čipmi v jednom kryte sú často drahšie). Rozsiahly cenový rozdiel môže vzniknúť vo výrobe v závislosti od použitých LED diód.

Najdôležitejším faktorom pri zakúpení LED displeja a pri určovaní, ktoré LED diódy si môžete vybrať, sú:

· Jas: Jas LED sa meria v mcd (milli-candela). Čím vyšší je jas, tým lepšie. Zobrazenie môžete spustiť pri nižšom jasu, čím sa predlžuje životnosť alebo zväčšuje viditeľnosť počas dňa, keď svieti slnko.

· Elektrostatický výboj (ESD): LED čipy vyrábané rôznymi výrobcami sa odlišujú rôznou citlivosťou na účinky elektrostatického výboja (napríklad v dôsledku kontaktu). Zlyhanie displeja spôsobené elektrostatickým výbojom sa dá zabrániť zavedením ochranných opatrení proti ESD vo výrobnom procese. Nasledujúce LED diódy zobrazujú hodnoty napätia, ktoré môžu LED diódy vydržať v prípade elektrostatických výbojov:

● Cree: 2000V

● Nichia: 1000V

● Tchajwanské LED čipy: 800V

● čínske LED čipy: 200 ~ 800V

· Citlivosť na teplotné odchýlky: Chudobné LED čipy môžu rýchlejšie vyblednúť, tj ich životnosť sa môže skrátiť, ak sú vystavené vysokým teplotným zmenám. V závislosti od krajiny sa teploty môžu v letnom alebo zimnom období extrémne horúce alebo studené. V dôsledku toho môže slabá LED kvalita spôsobiť predčasné vyblednutie celkového, drahého LED displeja.

· Všeobecná životnosť: Všeobecná životnosť diód LED sa často pohybuje medzi 50 000 a 100 000 hodinami. (100 000 hodín sa rovná 10-ročnej nepretržitému zobrazovaniu v plnej bielej farbe, ak neexistujú žiadne iné faktory, ktoré znižujú životnosť, ako napríklad zvýšené teplo v kryte displeja alebo prevádzku LED pri prepätí, aby sa dosiahlo rovnovážne zníženie jasu.

· Zníženie jasu v dôsledku starnutia: Nižšie je uvedená tabuľka udávajúca zníženie osvetlenia, ktoré vzniklo v priebehu prvých 10 000 hodín: Redukcia jasu LED po prvých 10 000 hodinách, usporiadané podľa výrobcu:


Nichia (Japonsko)

Cree (USA)

AXT (USA)

Silan (Čína)

Epistar (Taiwan)

Červená LED

2,5%

nevedno

nevedno

nevedno

28%

Zelená LED

2,50%

26%

8%

7%

28%

Modrá LED

2,50%

45%

8%

7%

28%

Pri reklamných obrazovkách odporúčame vždy Silan LED alebo LED diódy Cree, ktoré sú o niečo drahšie ako LED diódy Silan. LED diódy Nichia, ktoré sú najmenej dvakrát drahšie než LED diódy Silan, sa pre LED displej väčšinou používajú v profesionálnom priemysle, napríklad na scéne alebo v televíznych programoch, kde je kvalita vysoká vzhľadom na vysoký jas a dlhšiu životnosť. vyššiu sumu, aby boli obrazovkové výkony a kvalita vždy optimálne, ak nie sú mimo podnikania, a v týchto odvetviach je dôležitá atraktívnosť. Reklamné obrazovky, ktoré sú umiestnené mimo túto kvalitu, nie sú nevyhnutné na to, aby boli optimálne ako profesionálne odvetvie ako fázy alebo televízne programy, pretože obrazovka je považovaná za investíciu na skrátenie návratnosti investícií na menej ako 1 rok a používanie obrazovky na reklamu obdobie od 5 rokov do 8 rokov a získanie reklamy od 5 do 7 rokov.

Pri investovaní v spoločnosti Silan LED je počiatočná investícia nižšia ako 25% (Cree) až 50% (Nichia), než investície do Cree a Nichia LED. Preto bude Silan LED mať ROI približne 1 rok v závislosti od portfólia klientov, ktoré má majiteľ obrazovky, od miesta, kde sa nachádza, a od ceny inzercie. Keď inzerenti chcú publikovať svoje výrobky na obrazovke, samozrejme kvalita je dôležitá, ale prakticky predajná cena obchodného priestoru na obrazovke bude rovnaká, ak sa použijú LED diódy Nichia alebo Silan alebo Cree, pretože sa nestarajú o životnosti a rozdielnosti jasu medzi LED diódami Nichia, Silan alebo Cree, chcú len vidieť a propagovať svoje výrobky a / alebo služby na obrazovke. Čo je dôležité pre zákazníkov s publicitou, je rozlíšenie, ak to nevyzerá ako pixelové, vidia to ako plus a prilákajú viac inzerentov, pretože čím lepšie je rozlíšenie, tým väčší je dopad reklamy a tým vyššia dobrá vôľa spoločnosti produkt bol ohlásený. Aj pre LED diódy Nichia a Cree je návratnosť investícií o jeden a pol až dvojnásobok času v porovnaní s LED-ov Silan LED, ktorý je minimálne dva roky.

Normálne Silan a Cree LED potrebujú 100 000 hodín na dosiahnutie približne 40% svojho celkového pôvodného jasu, Nichia bude potrebovať 100 000 hodín na dosiahnutie 60% svojho pôvodného jasu. Je to preto, lebo použité materiály sú pre Nichia LED oveľa drahšie ako pre LED diódy Cree a Silan a sú lepšie vodiče. Okrem toho používa Nichia približne 50% energie, ktorú použil na vypálenie LED diód v porovnaní s LED diódami Silan a Cree. Napríklad 1sqm 16mm pixelových rozstupov Silan a Cree LED spotrebuje okolo 1200W / m2 a Nichia 575w / m2, čo je menej ako 50%, aby získalo rovnaké množstvo jasu.

Mnohé z faktorov kvality pre LED hrajú úlohu v tom, ako sa správajú časom. Nichia LED sú jediné, pre ktoré je všeobecne známe, že dôkladne spĺňajú požadované kritériá a pozitívne sa odlišujú od ostatných LED na trhu. Dlhodobé hodnoty pre niektorých iných výrobcov neboli k dispozícii. Mnohé vývojové trendy v oblasti LED sú také nové, že dlhodobé hodnoty za päť, desať alebo viac rokov zatiaľ neexistujú. Ak by cena a výkon mali byť vyvážené, odporúčame LED diódy s čipmi Silan. Pokiaľ ide o celkovú životnosť, Silan LED sú o 1/3 slabšie než LED diódy Nichia, ale stojí oveľa menej. S životnosťou LED diód Silan môžete zobrazovať displej po dobu 6 rokov nepretržitej prevádzky na plnej bielej farbe, aj keď bežiaci displej v plnej bielej farbe sa v skutočnosti nikdy neuskutočňuje. Pri zobrazovaní priemerného obsahu videozáznamu sa efektívna životnosť zvyšuje o dva až štyri krát viac, teda o 14 až 28 rokov v závislosti od obsahu obrázka. Na rozdiel od stále veľmi drahých LED Cree LED Silan LED veku rovnomernejšie a tiež nemajú toľko redukcie osvetlenia po 10 000 hodinách. To sa ukazuje zvlášť lukratívne pri výmene jednotlivých pixelových kariet, pretože požiadavka na kalibráciu je nižšia.

LED displej Farebná hĺbka

"Stmievanie" a "stínovanie" sa vzťahujú na úplne odlišné funkcie a podmienky by sa nemali vymieňať. Slovo "stmievanie" označuje rovnomerné nastavenie jasu na celom displeji, aby sa korigovala intenzita pre ľahké čítanie rôznych podmienok okolitého osvetlenia. "Stínovanie" alebo farebná hĺbka ovplyvňuje zmeny výstupu svetla jednotlivých červených, zelených a modrých diód LED na vytvorenie obrázkov na displeji.

Farebná hĺbka chatu


Bitov na jednu farbu

Výsledné odtiene na farbu

Výsledná farebná schopnosť RGB

5 bitov

32

32768

6 bitov

64

262144

8 bitov

256

16,7 milióna

10-bitov

1024

1,07 miliardy

12-bitov

4096

68,7 miliárd

14-bitov

16384

4,4 bilióna

16 bitov

65.536

281,5 bilióna


25 * 25 * 25 = 32 768 farieb

Vysvetlenie výpočtu: Každá jednotlivá červená, zelená a modrá LED sa nachádza v jednom z dvoch stavov, buď zapnutých alebo vypnutých. Tento príklad využíva spracovanie farebných dát 5 bitov pre každú farbu od 2 do 5-násobku a násobenie hĺbky každej farby poskytuje celkovú farebnú hĺbku 32 768 farieb.

Hoci "stmievanie" a "tieňovanie" majú odlišné významy, niektorí výrobcovia budú kombinovať hodnoty stínovania v sivej farbe s hodnotami stmievania, aby vytvorili špecifikáciu farieb, ktorá sa na papieri javí ako pôsobivšia, ako je schopná produkovať v poli. Kombinovanie hodnôt stmievania s celkovými stmievajúcimi hodnotami je klamná a zavádzajúca prax. Nižšie je nesprávny výpočet, ktorý zahŕňa stmievanie ako súčasť farebnej hĺbky:

25 * 25 * 25 * 32 stmievanie = 1 milión farieb

1. Koncept alebo definícia LED čipu: LED čip je polovodič, ktorý dokáže premeniť elektrickú energiu na viditeľné svetlo. Chemická zlúčenina použitá v LED dióde určuje jej farbu, jas a účinnosť.

2. Koncept alebo definícia LED diód: LED je krátka pre 3 slová: dióda vyžarujúca svetlo

Podľa typu zapuzdrenia LED čipov, LED žiarovky majú niekoľko rôznych typov, ako napríklad:

SMD (zariadenie na pripevnenie na povrch), DIP (Dual in Line balík), bodová matica atď.

Všeobecne sa specking LED žiarovky prichádzajú v dvoch základných foriem: SMD a DIP.

SMD LED displej je stále viac a viac populárny, pretože výhody dokonalého: zmiešanie farieb schopnosť, žiadny farebný posun v extrémnych uhloch, oveľa širší pozorovací uhol v porovnaní s DIP. Dôležitým dôvodom, prečo je SMD viac populárne, je rozlíšenie LED displeja SMD oveľa vyššie ako displej LED DIP. Napríklad najmenší pixel pre DIP LED displej je 10 mm. Najmenší rozstup pixelov pre SMD LED displej je však 3,2 mm, čo znamená 9-násobné rozlíšenie vyššie ako zobrazenie LED DIP. LED diód SMD je navyše úspornejšie a cena je tiež nižšia ako LED displej DIP

Podľa SMD LED zapuzdrenej veľkosti, SMD LED môže byť klasifikovaný na niekoľko modelov, ako sú: 0606 SMD, 0808 SMD, 0909 SMD, 1010 SMD, 1515 SMD, 2020 SMD, 2121 SMD, 3528 SMD, 1921 SMD, 2525 SMD, 2727 SMD, 3535 SMD, 5050 SMD atď

SMD 1921, 2525, 2727, 3535, 5050 sa používa pre vonkajšie vodotesné modely, iné sa používajú pre vnútorné modely bez vodotesnosti.

Podľa SMD LED zapuzdrenej farby :, SMD LED môže byť klasifikovaná ako čierne LED žiarovky a biele LED diódy.

SMD čierne LED žiarovky:

8.jpg

SMD biele LED diódy:

9.jpg

Čierny SMD je o 50% nižší jas, ale je jasne viditeľný pri slnečnom svetle, pretože kontrastný pomer je vyšší, šedá je vyššia, ako vidíte z nižšie uvedeného 2 SMD bieleho LED displeja a skutočného porovnania SMD čierneho LED displeja pri slnečnom svetle stav. Pod obrázkom zobrazíte: ľavý biely SMD LED displej, vpravo je celkom čierny SMD LED displej:

10.png

11.png

Každá LED dióda SMD obsahuje červený, zelený a modrý LED čip, zatiaľ čo každá LED dióda s LED diódami obsahuje len jeden farebný LED čip buď čipu červenej farby LED, zelenej farby LED čipu alebo modrej LED čipu.

Dvojité LED žiarovky

13.jpg

Dvojité LED žiarovky používajú reflektorový pohár a balík epoxidových šošoviek s dvojitými nohami, preto sa nazýva DIP. Táto kombinácia, ako aj typ použitého čipu, zohráva úlohu pri určovaní eliptického uhla pozorovania. Reflektorový pohár Dual In Line LED zaostrí svetlo vyžarované čipom do špecifickej oblasti zobrazenia.

DIP LED displej je veľmi populárny pred rokom 2015, 90% vonkajšieho plne farebného LED video displeja bolo vyrobené z DIP LED svietidiel. Avšak LED dióda SMD prebieha rýchlo po roku 2016. V dnešnej dobe je 95% plne farebného LED displeja vyrobený z SMD LED žiaroviek.

3. Koncepcia alebo definovanie LED pixelov: Pixel je skratka pre prvky obrázka, sú body svetla, ktoré svietia na písanie, slová, grafiku, animácie a obrazové obrazy. Jeden pixel sa môže skladať z jedinej LED svietidla, viacerých LED svietidiel rovnakej farby alebo viacerých LED svietidiel rôznych farieb. Sú to najmenšie prvky elektronického zobrazovacieho systému, ktoré môžu byť individuálne riadené a vypnuté alebo zapnuté pri rôznych úrovniach jasu. Pixel sa tiež nazýva bodka, je tiež najzákladnejšia a najmenšia jednotka rozlíšenia. Napríklad, keď hovoríme HD, UHD rozlíšenie: zvyčajne sa vzťahuje na to, koľko pixelov alebo bodiek na dĺžku a koľko pixelov alebo bodov vo výške. HD znamená, že rozlíšenie by malo mať dĺžku 1920 pixelov a výšku 1080 pixlov. UHD znamená, že rozlíšenie by malo mať dĺžku 3840 pixelov, výšku 2160 pixlov alebo dokonca 7680 pixelov, výšku 4320 pixelov. LED pixel je tiež základnou a najmenšou jednotkou modulu LED, pretože každý modul je zložený z určitého množstva LED bodov.

4. Koncepcia alebo definovanie rozstupu pixelov: rozstup pixelov znamená vzdialenosť medzi dvoma najbližšími susediacimi pixelmi v riadku a stĺpci. Napríklad, ak je vzdialenosť medzi 2 najbližšími susediacimi pixelmi v riadku a stĺpci 8mm a 3mm, potom nazývame tento model LED displeja: pixel pitch Indoor Rental LED displej. Pixel Pitch sa zvyčajne nazýva PH alebo P. Takže PH8mm sa rovná P3mm.

5. Koncepcia alebo definovanie LED modulu: LED modul je základnou jednotkou LED skrine, ktorá bola zložená z určitého množstva LED bodov.

6. Koncepcia alebo definovanie LED skrine: LED skrinka je základnou jednotkou LED displeja, ktorá bola zložená z určitého množstva LED modulov.

7. Koncept alebo definícia LED displeja: LED displej je konečný produkt, ktorý bol zložený z určitého množstva LED skriniek.

8. Koncepcia alebo definovanie modelov LED displejov: všetky modely produktov LED displejov sú zvyčajne klasifikované a definované rozstupom pixlov. Zobrazovacie produkty ERALED Rozlíšenie pixelov v rozmedzí od 1,2 mm do 20 mm pre vnútorné a vonkajšie LED displeje. Náš model vnútorného LED displeja: P1.25mm, P1.562mm, P1.667mm, P1.875mm, P1.923mm, P2.0mm, P2.5mm, P2.88mm, P2.98mm, P3mm, P3.91mm, P8mm , P4.81mm, P5mm, P5.95, P8mm, P6.25mm; Naša vonkajšia LED zoznam modelov zoznam: P3mm, P3.2mm, P3.338mm, P3.91mm, P8mm, P4.81mm, P5mm, P5.95, P8mm, P6.25mm, P6.8mm, P6.667mm, P8mm, P10mm , P10,68 mm, P12 mm, P18 mm, P20 mm.

Pixel pitch priamo koreluje vaše rozlíšenie displeja a optimálnu vzdialenosť pre sledovanie. Čím je rozstup pixelov menší, tým je vyššia hustota pixelov, tým je vyššie rozlíšenie, tým viac pixelov sa použije na vytvorenie obrazu na displeji, čím sa zlepší rozlíšenie a optimálna vzdialenosť pre sledovanie. Čo to znamená jednoduchšie a jednoduchšie? Čím je rozstup pixelov menší, tým bližšie môže divák stáť na displeji a stále má veľmi dobrú kvalitu obrazu.

Teoreticky povedané, čím menší je rozstup pixelov, tým lepšie. Avšak žijeme v realistickom svete, ktoré má mnoho obmedzení, najmä zdroje a peniaze. Menší LED displej s rozmermi pixelov má vždy lepšiu kvalitu obrazu, ale zároveň zvyšuje náklady, pretože čím je rozstup pixelov menší, tým vyššia je hustota pixelov, tým vyššia je potrebná množstvo LED diód. Každá LED žiarovka nie je tak drahá. Avšak ak je rozstup pixelov veľmi malý, ako rozstup 1,25 mm pixelov, každá štvorcová metrová LED plocha potrebuje 640000 LED svietidiel, čo je viac ako pol milióna LED svietidiel. Takže cena je tiež extrémne vysoká! Takže aj vnútorný LED displej s rozlíšením 1,25 mm pixelov a LED displej s rozlíšením 3,2 mm pixelov je najmenší LED zobrazovač s rozmermi pixelov medzi všetkými modelmi. Avšak 98% zákazníkov si stále vyberá iný väčší LED displej s rozlíšením pixelov, aby zodpovedal ich dopytu a vyvážil ich čas návratnosti investícií. Napríklad pomocou vnútorného LED displeja 1,875-8 mm pixelov a vonkajšieho LED displeja s rozostupom 3,91-10 mm. Ak máte menší rozstup pixelov, zvýšíte počet pixelov LED displeja. Čím viac pixelov LED na displeji, tým vyššie náklady. Môžete znížiť svoje náklady a stále máte fantastický displej tým, že idete s väčším rozstupom pixelov, ak vaše publikum nie je príliš blízko k vašej obrazovke. Ak je váš displej v priestore, kde sa vaše cieľové publikum blíži k obrazovke, napríklad v maloobchodnom prostredí nákupného centra, LED displej s rozlíšením 1,2-2,5 mm je pravdepodobne vhodnejší pre vaše potreby. Ak visíte displej vyššie a ďalej z cieľa, pri projekte, akým je napríklad signalizácia na letisku, môže byť pre vás najvýhodnejší LED displej 2,5-5 mm pixelov.

9. Koncept alebo definícia rozlíšenia LED displeja? Rozlíšenie displeja LED je definované tým, koľko pixelov alebo bodov na dĺžku a koľko pixelov alebo bodov vo výške na fyzickej ploche LED displeja. HD LED displej znamená, že rozlíšenie by malo mať dĺžku 1920 pixelov a výšku 1080 pixelov. UHD Rozlíšenie displeja LED znamená, že rozlíšenie by malo mať dĺžku 3840 pixelov, výšku 2160 pixelov alebo dokonca 7680 pixelov, výšku 4320 pixelov. Rozlíšenie je určené hlavne rozlíšením pixelov a veľkosťou LED displeja. Čím je rozstup pixelov menší, tým je rozlíšenie vyššie; čím väčšia je veľkosť displeja LED, tým vyššia je rozlíšenie. Existuje teda 2 spôsoby, ako zvýšiť rozlíšenie displeja LED: pomocou menšej technológie pixelov alebo zvýšenia veľkosti displeja LED: Keď je LED zobrazenie rozlíšenia pixelov isté, potom zvýšenie veľkosti displeja LED na zvýšenie rozlíšenia; Keď je veľkosť displeja LED istá, potom pomocou menšej veľkosti pixelov v rozmeroch LED zobrazenia zvýšite rozlíšenie.

10. Koncepcia alebo definovanie vzdialeností sledovania: Zobrazenie vzdialeností sa vypočíta na základe typu zobrazenia a vzdialenosti od displeja. Každý displej bude mať minimálnu a maximálnu vzdialenosť, ktorá sa môže líšiť podľa použitia a zamýšľaného použitia. Veľká postava bude mať dlhšiu sledovanú vzdialenosť, zatiaľ čo malá postava bude mať kratšiu pozorovanú vzdialenosť. ERALED používa 50 stôp na každý jeden palec charakteru vzdialenosti ako všeobecný referenčný bod. Rozmiestnenie znakov, tiež známe ako rozstup pixelov, sa bude meniť medzi aplikáciami v interiéri a exteriéri.

11. Koncepcia alebo definovanie uhla zobrazenia LED displeja: uhol pohľadu je uhol pohľadu, kde je nameraná intenzita svetla 50% jeho maximálnej hodnoty (vidieť zo strednej prednej strany). Meranie jasu alebo svietivosti sa vykonáva pomocou spektroadiometra. Spektrádiometri typicky merajú spektrálne žiarenie a spektrálne žiarenie, ktoré sa môžu použiť na výpočet svetelnosti (cd / m²). Pri výbere zobrazenia zvážte, kde sa bude inštalovať, a uhol, pod ktorým bude zobrazený displej. Kvalita obrázkov bude najlepšia v rámci zobrazovacieho uhla zobrazenia - kde sa má nachádzať vaše primárne určené publikum. Uhol čitateľnosti alebo pozorovací uhol zvyčajne prekročí optimálny uhol pohľadu v závislosti od okolností špecifických pre danú lokalitu a okolitých svetelných podmienok.

12. Vzťah medzi jasom a zobrazovacím uhlom LED displeja

Aký je rozdiel medzi jasom a uhlom zobrazenia LED displeja. V závislosti od prostredia (vnútorného alebo vonkajšieho prostredia), kde je nainštalovaný LED displej, požadovaný jas displeja LED sa líši podľa kontrastného pomeru prostredia.

Rozdiel medzi vnútorným LED displejom a vonkajším LED displejom Jas a uhol pohľadu

Vnútorný LED displej vyžaduje nižší jas, ale požaduje vysoký uhol pohľadu. Na druhej strane vonkajšie LED displej "požaduje vyšší jas, a oveľa lepšie lepšie šedé triedy. Preto žiadosť o pozorovací uhol vonkajšieho LED displeja nie je taká vysoká ako vnútorný LED displej, zvyčajne medzi ± 35 - ± 50 stupňov.

Vzťah medzi LED displejom "Jas a uhol pohľadu

Ak sa uhol zobrazenia LED displeja zníži, jas displeja LED bude vyšší alebo naopak. Ak je kontrastný pomer medzi LED displejom 'jas a jas prostredia je vyššia, LED displej' ukazujúci výkon bude farebnejší. Avšak, ak je jas displeja LED príliš vysoký, je to zlé pre ľudské oko a oveľa viac spotreby energie bude zbytočné. Takisto sa vytvorí oveľa viac tepla a potom sa teplota stáva oveľa vyššou. Preto vedie jas čipu k čipu oveľa rýchlejšie a samozrejme jeho životnosť sa skráti.

13.Frekvenčná rýchlosť a frekvencia výmeny rámu LED displejov

LED displej je plné digitálne zariadenie, ktoré je poháňané impulzným prúdom. Gray-scale a Brightness je realizovaná PWM (impulz-width modulation) a osvetlenie LED je impulzný typ. Keď frekvencia opakovania pulzov nie je dostatočne rýchla, ľudský zrak by sa cítil blikajúcim.

Pravidlo trajektov a kritická frekvencia fúzie

Takže, ako vysoká frekvencia môže eliminovať blikanie? Pravidlo Ferry-Porter poukazuje na to, že pri sledovaní osvetlenia impulzov, ktoré prichádza so zlepšením frekvencie opakovania pulzu, je kritický bod pre ľudské oči. Ľudia budú cítiť osvetlenie nepretržite, keď je frekvencia vyššia ako kritický bod. To nazývame Critical Fusion Frequency.

Aktualizácia sadzieb pre plnofarebný LED displej a LED displej

Obnovovacia frekvencia určuje, koľkokrát sa opakovane opakuje zobrazenie na displeji LED v každom okamihu. Podľa pravidiel spoločnosti Ferry-Porter a našej skúsenosti, aby sa zabránilo blikaniu obrazu, by mala byť obnovovacia frekvencia pre plnofarebný LED displej vyššia ako 240Hz a pre plnofarebný LED displej s jasom vyšším ako 4000nits musí byť obnovovacia frekvencia viac ako 400 Hz.

Aktualizovať rýchlosť pre plnofarebný LED displej pre nahrávanie z fotoaparátu

Ak je na obrazovke LED alebo fotoaparát zachytávajúci obraz a video na televíznom vysielaní (LED displej pre stupne, arény, udalosti atď.), Je potrebné zvýšiť obnovovaciu frekvenciu na hodnotu 2000 Hz +. Pre LED displej a LED displej stačí zabezpečiť plynulý obraz a video s 50 / 60Hz Frekvencia zmeny rámu. A význam nie je taký veľký, aby sa ďalej zlepšoval.

Nevýhody Vysoké obnovovacie rýchlosti pre LED displej

Nevýhodou vysokej obnovovacej frekvencie je životnosť LED displeja do istej miery krátka.

14. Ako funguje LED displej?

LED displej, ktorý je vysoký 60 metrov (20 metrov), musí robiť to isté, ako normálny televízny prijímač - musí prijímať video signál a premeniť ho na svetlo. Ak ste si prečítali službu How Television Works, potom viete, ako to robí televízia, ktorá používa katódovú trubičku (CRT).

Tu je stručný prehľad o tom, ako funguje čiernobiela televízia:

Elektronový zväzok v CRT farby pozdĺž jedného riadku displeja naraz. Keď sa pohybuje po displeji, vyžaruje svetlo malé body fosforu, ktoré potom produkujú svetlo, ktoré môžeme vidieť.

Video signál oznamuje lúču CRT, akú intenzitu má byť, keď sa pohybuje po displeji. Na nasledujúcom obrázku môžete vidieť spôsob, akým video signál prenáša informácie o intenzite.

Počiatočný impulz päť mikrosekundov pri nulových váhách (horizontálny spätný signál) informuje elektrónový lúč, že je čas na spustenie novej linky. Svetelný lúč začne maľovať na ľavej strane displeja a zipsy po displeji za 42 mikrosekúnd. Rôzne napätie po horizontálnom spätnom vysielaní nastavuje, aby bol elektrónový lúč jasný alebo tmavý pri jeho streľbe.

Elektrónový lúč nafarbí líniu po stranách CRT a potom dostane vertikálny spätný signál, ktorý jej povie, aby začal znova v pravom hornom rohu.

Farebný displej robí to isté, ale pre každý pixel na displeji používa 3 oddelené elektrónové lúče a 3 body fosforu (červené, zelené a modré). Samostatný farebný signál indikuje farbu každého pixelu, keď sa elektrónový lúč pohybuje cez displej. Keď sa elektrónový lúč farebne dotýka obrazovky, na displeji zasiahne fosfor na elektróde. Elektróny v elektrónovom lúči vzrušujú malú bodku fosforu a displej sa rozsvieti. Rýchle lakovanie 480 riadkov na displeji rýchlosťou 30 snímok za sekundu, TV displej umožňuje oku integrovať všetko do hladko pohybujúceho sa obrazu.

Technológia CRT funguje skvele v interiéri, ale akonáhle umiestnite televízor na báze CRT vonku pri jasnom slnečnom svetle, displej už nebude vidieť. Fosfor na CRT jednoducho nie je dostatočne jasný, aby mohol konkurovať slnečnému žiareniu. Tiež CRT displeje sú obmedzené na približne 36-palcový displej. Potrebujete inú technológiu na vytvorenie veľkého, vonkajšieho displeja, ktorý je dosť jasný, aby mohol konkurovať slnečnému žiareniu. LED diódy môžu byť málo, ale nové modely s vysokým jasom vytvárajú značné množstvo svetla.

Najprv sa používajú ako indikátory stavu a indikátorov a nedávno v osvetlení pod podlahou, osvetlením akcentov a aplikáciami smerového označovania sa v posledných šiestich rokoch objavili svetelné diódy s vysokým jasom. Ale len nedávno boli vážne považovaní za možnú alternatívu vo všeobecných osvetľovacích aplikáciách. Predtým, než odporúčate alebo inštalujete tento typ osvetľovacieho systému, mali by ste pochopiť základnú technológiu, na ktorej sú tieto zariadenia založené.

Diódy vyžarujúce svetlo (LED) sú zariadenia v pevnom stave, ktoré premieňajú elektrickú energiu priamo na svetlo jednej farby. Pretože používajú "studenú" technológiu generovania svetla, v ktorej je väčšina energie dodávaná vo viditeľnom spektre, LED diódy nehromažďujú energiu v podobe tepla, ktoré nie je ľahké. Na porovnanie, väčšina energie v žiarovke je v infračervenej (alebo neviditeľnej) časti spektra. Výsledkom je, že fluorescenčné aj HID žiarovky produkujú veľké množstvo tepla. Okrem toho, že produkujú studené svetlo, diódy LED:

Môžete ho napájať z prenosnej batérie alebo dokonca zo solárneho poľa.

Môže byť integrovaný do riadiaceho systému.

Sú malé a odolné voči vibráciám a nárazom.

Majú veľmi rýchle "on-time" (60 nsec vs 10 msec pre žiarovku).

Má dobré rozlíšenie farieb a predstavuje nízke alebo žiadne riziko šoku.

Hlavným dielom typickej LED diódy je dióda, ktorá je umiestnená na čipoch v reflektorovom pohári a je držaná na mieste pomocou mriežkového rámčeka, ktorý je spojený s elektrickým vodičom. Celé usporiadanie je potom zapuzdrené do epoxidov. Diódový čip je všeobecne asi 0,25 mm štvorcový. Keď prúd preteká cez spojenie dvoch rôznych materiálov, svetlo sa vytvára z vnútra pevného krištáľového čipu. Tvar alebo šírka vyžarovaného svetelného lúča je určená rôznymi faktormi: tvarom reflektorového pohára, veľkosťou čipu LED, tvarom epoxidovej šošovky a vzdialenosťou medzi LED čipom a epoxidovou šošovkou , Zloženie materiálov určuje vlnovú dĺžku a farbu svetla. Okrem viditeľných vlnových dĺžok sú LED diódy k dispozícii aj v infračervených vlnových dĺžkach od 830 nm do 940 nm.

Definícia "život" sa líši od priemyslu až po priemysel. Čas použiteľnosti pre polovodič je definovaný ako vypočítaný čas, kedy úroveň svetla klesne na 50% pôvodnej hodnoty. Pri priemysle osvetlenia je priemerná životnosť určitého typu svietidla bodom, v ktorom 50% svetiel v reprezentatívnej skupine vyhorel. Životnosť LED závisí od konfigurácie balenia, prúdu pohonu a prevádzkových podmienok. Vysoká teplota okolia značne skracuje životnosť LED.

Okrem toho LED diódy teraz pokrývajú celé svetelné spektrum, vrátane červenej, oranžovej, žltej, zelenej, modrej a bielej. Hoci farebné svetlo je užitočné pre viac tvorivé inštalácie, biele svetlo zostáva svätým grálom technológie LED. Kým nie je skutočne biela, výskumníci vyvinuli tri spôsoby, ako ich dodať:

Zmiešajte lúče. Táto technika zahŕňa miešanie svetla z viacerých jednofarebných zariadení. (Typicky červená, modrá a zelená.) Nastavenie relatívnej intenzity lúčov prináša požadovanú farbu.

Poskytnite fosforový povlak. Keď napájané fotóny z modrej LED zasiahnu fosforový povlak, vyžarujú svetlo ako zmes vlnových dĺžok, aby sa vytvorila biela farba.

Vytvorte svetlý sendvič. Modré svetlo z jedného zariadenia LED vyžaruje oranžové svetlo zo susednej vrstvy iného materiálu. Komplementárne farby miešajú na bielenie. Z troch metód sa zdá, že prístup fosforom je najsľubnejšou technológiou.

Ďalším nedostatkom skorých návrhov LED bol svetelný výkon, takže výskumníci pracujú na niekoľkých metódach na zvýšenie lumenov na watt. Nová "dopingová" technika zvyšuje svetelný výkon niekoľkokrát v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami LED diód. Ďalšie vyvíjané metódy zahŕňajú:

Výroba väčších polovodičov.

Prestup väčších prúdov s lepším odvodom tepla.

Navrhovanie iného tvaru zariadenia.

Zlepšenie účinnosti konverzie svetla.

Balenie viacerých diód LED v rámci jednej epoxidovej dómu.

Jedna rodina diód LED môže byť už bližšia k vylepšenému svetelnému výkonu. Zariadenia s rozšírenými čipmi produkujú viac svetla pri zachovaní správneho riadenia tepla a prúdu. Tieto pokroky umožňujú jednotkám vygenerovať 10-krát až 20-krát viac svetla ako štandardné svetelné indikátory, čo z nich robí praktický zdroj osvetlenia pre svietidlá.

Predtým, ako sa diódy LED môžu dostať na trh s všeobecným osvetlením, musia dizajnéri a obhajcovia technológie prekonať niekoľko problémov vrátane bežných prekážok pri prijímaní hlavného prúdu: Musia sa vyvinúť štandardy akceptované priemyslom a náklady sa musia znížiť. Zostávajú však konkrétnejšie problémy. Je potrebné zlepšiť účinnosť lumen-per-watt a konzistenciu farieb a mala by sa riešiť spoľahlivosť a údržba lúmenu. Napriek tomu LED diódy sú na dobrej ceste k tomu, aby sa stali životaschopnou svetelnou alternatívou.

Existujú dva veľké rozdiely medzi LED displejom Displej, ktorý vidíte na štadióne a televízore v domácnosti:

Je zrejmé, že je to obrovské v porovnaní s televízorom. Mohlo by to byť 60 stôp (20 metrov) vysoko namiesto 18 palcov (0,5 metra) vysoko.

Je neuveriteľne jasný, aby ho ľudia mohli vidieť na slnku.

Na dosiahnutie týchto výsledkov takmer všetky vonkajšie displeje s veľkým displejom používajú na vytváranie obrazu svetelné diódy (LED). LED diódy sú v podstate malé farebné žiarovky. Moderné LED diódy sú malé, extrémne jasné a používajú relatívne málo energie na svetlo, ktoré produkujú. Ďalšie miesta, ktoré teraz vidíte, sú LED používané vonku na semaforech a brzdových svetlách automobilov.

Na farebnom televízore CRT sú všetky farby vytvorené pomocou červených, zelených a modrých fosforových bodiek pre každý pixel na displeji:

Pri LED displeji sa namiesto fosforu používajú červené, zelené a modré LED diódy. "Pixel" na LED displeji je malý modul, ktorý môže mať len tri alebo štyri LED diódy (jeden červený, jeden zelený a jeden modrý). V najväčších LED displejoch by každý pixelový modul mohol mať desiatky LED diód. Modely pixelov sa zvyčajne pohybujú v rozmedzí od 4 mm do 4 cm (približne 0,2 až 1,5 palca).

Ak chcete vytvoriť LED displej, vezmite tisíce týchto LED modulov a usporiadajte ich v obdĺžnikovej mriežke. Napríklad sieť môže obsahovať 640 x 480 LED modulov alebo 307 200 modulov. Veľkosť konečného zobrazenia závisí od veľkosti modulov LED:

15.LED Zobrazenie farebnej hĺbky

"Stmievanie" a "stínovanie" sa vzťahujú na úplne odlišné funkcie a podmienky by sa nemali vymieňať. Slovo "stmievanie" označuje rovnomerné nastavenie jasu na celom displeji, aby sa korigovala intenzita pre ľahké čítanie rôznych podmienok okolitého osvetlenia. "Stínovanie" alebo farebná hĺbka ovplyvňuje zmeny výstupu svetla jednotlivých červených, zelených a modrých diód LED na vytvorenie obrázkov na displeji.

Farebná hĺbka chatu


Bitov na jednu farbu

Výsledné odtiene na farbu

Výsledná farebná schopnosť RGB

5 bitov

32

32768

6 bitov

64

262144

8 bitov

256

16,7 milióna

10-bitov

1024

1,07 miliardy

12-bitov

4096

68,7 miliárd

14-bitov

16384

4,4 bilióna

16 bitov

65.536

281,5 bilióna


25 * 25 * 25 = 32 768 farieb

Vysvetlenie výpočtu: Každá jednotlivá červená, zelená a modrá LED sa nachádza v jednom z dvoch stavov, buď zapnutých alebo vypnutých. Tento príklad využíva spracovanie farebných dát 5 bitov pre každú farbu od 2 do 5-násobku a násobenie hĺbky každej farby poskytuje celkovú farebnú hĺbku 32 768 farieb.

Hoci "stmievanie" a "tieňovanie" majú odlišné významy, niektorí výrobcovia budú kombinovať hodnoty stínovania v sivej farbe s hodnotami stmievania, aby vytvorili špecifikáciu farieb, ktorá sa na papieri javí ako pôsobivšia, ako je schopná produkovať v poli. Kombinovanie hodnôt stmievania s celkovými stmievajúcimi hodnotami je klamná a zavádzajúca prax. Nižšie je nesprávny výpočet, ktorý zahŕňa stmievanie ako súčasť farebnej hĺbky:

25 * 25 * 25 * 32 stmievanie = 1 milión farieb

16.Ktoré LED žiarovky značku vybrať pri kúpe LED displeja

LED diódy sú určite najdôležitejšie kritériá kvality, pokiaľ ide o LED video displeje. Určujú kvalitu obrazu displeja a sú rozhodujúce pri určovaní, ako sa kvalita obrazu zachováva v priebehu času. Kvalitatívne charakteristiky LED diód sú veľmi rozmanité a tu platí aj maxima: najdrahšia voľba nie je vždy najlepšou voľbou. Ak chcete vyzdvihnúť príklad z automobilového priemyslu: Ste si istí, že budete môcť spontánne vyberať množstvo luxusných sedanov, hoci vo všeobecnosti ich nemusíte brať pri výbere nového vozidla. Cena a účel zohrávajú hlavnú úlohu pri rozhodovaní, ktorý model si vyberiete. A takisto, luxusné sedany sa líšia mnohými spôsobmi, aj keď často spĺňajú najvyššie štandardy kvality.

Kvalita LED je určená predovšetkým používaným čipom. Určuje životnosť LED a spôsob zmeny priebehu svetelnej signalizácie LED. Výrobcovia LED čipu primátora sú:

• Nichia (Japonsko)

• Cree (USA)

• AXT (USA)

• Epistar (Taiwan)

• Silan (Čína)

Prevládajúcim názorom na dnešnom trhu je to, že diódy vyrobené spoločnosťou Nichia sú najlepšie pre použitie v LED displejoch. Sú však aj nepopierateľne najdrahšie LED na trhu s veľkou rezervou. Cena LED sa v priemere pohybuje od menej ako jedného centu na diódu LED až po 15 centov a viac, v závislosti od typu LED (LED diódy RGB s tromi čipmi v jednom kryte sú často drahšie). Rozsiahly cenový rozdiel môže vzniknúť vo výrobe v závislosti od použitých LED diód.

Najdôležitejším faktorom pri zakúpení LED displeja a pri určovaní, ktoré LED diódy si môžete vybrať, sú:

• Jas: Jas LED sa meria v mcd (milli-candela). Čím vyšší je jas, tým lepšie. Zobrazenie môžete spustiť pri nižšom jasu, čím sa predlžuje životnosť alebo zväčšuje viditeľnosť počas dňa, keď svieti slnko.

• Elektrostatický výboj (ESD): LED čipy vyrábané rôznymi výrobcami sa odlišujú rôznou citlivosťou na účinky elektrostatického výboja (napríklad v dôsledku kontaktu). Zlyhanie displeja spôsobené elektrostatickým výbojom sa dá zabrániť zavedením ochranných opatrení proti ESD vo výrobnom procese. Nasledujúce LED diódy zobrazujú hodnoty napätia, ktoré môžu LED diódy vydržať v prípade elektrostatických výbojov:

Cree: 2000V

Nichia: 1000V

Tchajwanské LED čipy: 800V

Čínske LED čipy: 200 ~ 800V

Citlivosť na teplotné odchýlky: Chudobné LED čipy môžu rýchlejšie vyblednúť, tj ich životnosť sa môže skrátiť, ak sú vystavené vysokým teplotným výkyvom. V závislosti od krajiny sa teploty môžu v letnom alebo zimnom období extrémne horúce alebo studené. V dôsledku toho môže slabá LED kvalita spôsobiť predčasné vyblednutie celkového, drahého LED displeja.

Všeobecná životnosť: Všeobecná životnosť diód LED sa často pohybuje medzi 50 000 a 100 000 hodinami. (100 000 hodín sa rovná 10-ročnej nepretržitému zobrazovaniu v plnej bielej farbe, ak neexistujú žiadne iné faktory, ktoré znižujú životnosť, ako napríklad zvýšené teplo v kryte displeja alebo prevádzku LED pri prepätí, aby sa dosiahlo rovnovážne zníženie jasu.

Zníženie jasu v dôsledku starnutia: Nižšie je uvedená tabuľka indikujúca zníženie osvetlenia, ktoré vznikajú počas prvých 10 000 hodín: Redukcia jasu LED po prvých 10 000 hodinách, usporiadané podľa výrobcu:


Nichia (Japonsko)

Cree (USA)

AXT (USA)

Silan (Čína)

Epistar (Taiwan)

Červená LED

2,5%

nevedno

nevedno

nevedno

28%

Zelená LED

2,50%

26%

8%

7%

28%

Modrá LED

2,50%

45%

8%

7%

28%

Pri reklamných obrazovkách odporúčame vždy Silan LED alebo LED diódy Cree, ktoré sú o niečo drahšie ako LED diódy Silan. LED diódy Nichia, ktoré sú najmenej dvakrát drahšie než LED diódy Silan, sa pre LED displej väčšinou používajú v profesionálnom priemysle, napríklad na scéne alebo v televíznych programoch, kde je kvalita vysoká vzhľadom na vysoký jas a dlhšiu životnosť. vyššiu sumu, aby boli obrazovkové výkony a kvalita vždy optimálne, ak nie sú mimo podnikania, a v týchto odvetviach je dôležitá atraktívnosť. Reklamné obrazovky, ktoré sú umiestnené mimo túto kvalitu, nie sú nevyhnutné na to, aby boli optimálne ako profesionálne odvetvie ako fázy alebo televízne programy, pretože obrazovka je považovaná za investíciu na skrátenie návratnosti investícií na menej ako 1 rok a používanie obrazovky na reklamu obdobie od 5 rokov do 8 rokov a získanie reklamy od 5 do 7 rokov.

Pri investovaní v spoločnosti Silan LED je počiatočná investícia nižšia ako 25% (Cree) až 50% (Nichia), než investície do Cree a Nichia LED. Preto bude Silan LED mať ROI približne 1 rok v závislosti od portfólia klientov, ktoré má majiteľ obrazovky, od miesta, kde sa nachádza, a od ceny inzercie. Keď inzerenti chcú publikovať svoje výrobky na obrazovke, samozrejme kvalita je dôležitá, ale prakticky predajná cena obchodného priestoru na obrazovke bude rovnaká, ak sa použijú LED diódy Nichia alebo Silan alebo Cree, pretože sa nestarajú o životnosti a rozdielnosti jasu medzi LED diódami Nichia, Silan alebo Cree, chcú len vidieť a propagovať svoje výrobky a / alebo služby na obrazovke. Čo je dôležité pre zákazníkov s publicitou, je rozlíšenie, ak to nevyzerá ako pixelové, vidia to ako plus a prilákajú viac inzerentov, pretože čím lepšie je rozlíšenie, tým väčší je dopad reklamy a tým vyššia dobrá vôľa spoločnosti produkt bol ohlásený. Aj pre LED diódy Nichia a Cree je návratnosť investícií o jeden a pol až dvojnásobok času v porovnaní s LED-ov Silan LED, ktorý je minimálne dva roky.

Normálne Silan a Cree LED potrebujú 100 000 hodín na dosiahnutie približne 40% svojho celkového pôvodného jasu, Nichia bude potrebovať 100 000 hodín na dosiahnutie 60% svojho pôvodného jasu. Je to preto, lebo použité materiály sú pre Nichia LED oveľa drahšie ako pre LED diódy Cree a Silan a sú lepšie vodiče. Okrem toho používa Nichia približne 50% energie, ktorú použil na vypálenie LED diód v porovnaní s LED diódami Silan a Cree. Napríklad 1sqm 16mm pixelových rozstupov Silan a Cree LED spotrebuje okolo 1200W / m2 a Nichia 575w / m2, čo je menej ako 50%, aby získalo rovnaké množstvo jasu.

Mnohé z faktorov kvality pre LED hrajú úlohu v tom, ako sa správajú časom. Nichia LED sú jediné, pre ktoré je všeobecne známe, že dôkladne spĺňajú požadované kritériá a pozitívne sa odlišujú od ostatných LED na trhu. Dlhodobé hodnoty pre niektorých iných výrobcov neboli k dispozícii. Mnohé vývojové trendy v oblasti LED sú také nové, že dlhodobé hodnoty za päť, desať alebo viac rokov zatiaľ neexistujú. Ak by cena a výkon mali byť vyvážené, odporúčame LED diódy s čipmi Silan. Pokiaľ ide o celkovú životnosť, Silan LED sú o 1/3 slabšie než LED diódy Nichia, ale stojí oveľa menej. S životnosťou LED diód Silan môžete zobrazovať displej po dobu 6 rokov nepretržitej prevádzky na plnej bielej farbe, aj keď bežiaci displej v plnej bielej farbe sa v skutočnosti nikdy neuskutočňuje. Pri zobrazovaní priemerného obsahu videozáznamu sa efektívna životnosť zvyšuje o dva až štyri krát viac, teda o 14 až 28 rokov v závislosti od obsahu obrázka. Na rozdiel od stále veľmi drahých LED Cree LED Silan LED veku rovnomernejšie a tiež nemajú toľko redukcie osvetlenia po 10 000 hodinách. To sa ukazuje zvlášť lukratívne pri výmene jednotlivých pixelových kariet, pretože požiadavka na kalibráciu je nižšia.


Hot Tags: futbalový obvod LED displej, Čína, výrobcovia, dodávatelia, továreň, cena

Vyšetrovanie

You Might Also Like